Gıda Takviyesi Ne Demektir | Herbal Sağlıklı Yaşa

Gıda Takviyesi Ne Demektir | Herbal Sağlıklı Yaşa

Bireylerin doğru sağlıklı bir beslenme ve dengeli beslenme için normal şartlarda yeterli düzeyde meyve, sebze, protein, yağ asidi, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılaması gereklidir. Ancak bir çok kişi dengeli beslenmeye özen gösterse de bazı yaş guruplarında gıda takviyesi ihtiyacı oluşur. Günlük yaşamda yoğun tempoda ve stresle başa çıkmak için yardımcı destekleyici besin ürünlerinin genel adı Gıda takviyesidir. Hap, Tablet, Sıvı, Toz ve Tablet şeklinde olabilirler.

 

Kimler Gıda Takviyesi Kullanmaktadır?

 

Kilo fazlalığı bulunan kişiler kalorisi yüksek diyetler yaparken gıda takviyesi kullanımı yapmaktadır. Psikolojik rahatsızlığı bulunan kişiler yeterli ve dengeli beslenme sağlayamıyorsa yine Gıda Takviyeleri kullanımında bulunmaktadır. B12 Anemisini bulunan kişiler ile Ekonomik bakımdam yeterli ve dengeli beslenme sağlayamayan kişilerde gıda takviyesi kullandığı bilinmektedir. Kas gelişiminde sorun yaşayan ve ağır spor yapan bireylerde gıda takviyeleri kullanımında öne çıkmaktadır. Vejeteryanlar hayvansal kaynaklı gıda tüketiminde zorluk yaşayan, Vegan beslenen kişilerde gıda takviyesine başvuran müsait olan kişilerdir.

 

Günümüzde Gıda Takviyeleri için oldukça fazla ilgi son yıllarda görülmektedir. Kontrolsüz gıda takviyesi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Hekim ve Sağlık personeli desteği almanız her zaman önerilmektedir. İlk kullanımdan, son kullanıma, alacağınız doza kadar bir çok detay vardır. Bir birey için aldığı doz yerli iken başka biri için yüksek olabilmektedir. Yine Takviye Besinler de bir çok kişi ömür boyu kullanım yapmak zorundamıyım sorusu yönetmektedir. Ancak genetik ve çevresel faktörler göze alındığında kişiden kişiye farklılık gösterir. Belli bir kullanım sonrası vücudun kendisini düzenlemesine izin verilmelidir.

Etiketler: gıda takviyesi, besin takviyesi, gıda takviyeleri
Ocak 12, 2019
Listeye dön