GÜNE BESLEYİCİ BİR KAHVALTIYLA BAŞLAMAK İÇİN 7 NEDEN

herbalife, vitamin, mineraller, saglıklı beslenme, protein, vücut gelişimi, Herbalife Adana, Herbalife Aladağ, HerbalifeCeyhan, Herbalife Çukurova, Herbalife Feke, Herbalife İmamoğlu, Herbalife Karaisalı, Herbalife Karataş, Herbalife Kozan, Herbalife Pozantı, Herbalife Saimbeyli, Herbalife Sarıçam, Herbalife Seyhan, Herbalife Tufanbeyli, Herbalife Yumurtalık, Herbalife Yüreğir,Herbalife Adıyaman, Herbalife Besni, Herbalife Çelikhan, Herbalife Gerger, Herbalife Gölbaşı, Herbalife Kahta, Herbalife Merkez, Herbalife Samsat, Herbalife Sincik, Herbalife Tut,Herbalife Afyon, Herbalife Başmakçı, Herbalife Bayat, Herbalife Bolvadin, Herbalife Çay, Herbalife Çobanlar, Herbalife Dazkırı, Herbalife Dinar, Herbalife Emirdağ, Herbalife Evciler, Herbalife Hocalar, Herbalife İhsaniye, Herbalife İscehisar, Herbalife Kızılören, Herbalife Merkez, Herbalife Sandıklı, Herbalife Sincanlı(Sinanpaşa), Herbalife Sultandağı, Herbalife Şuhut,Herbalife Ağrı, Herbalife Diyadin, Herbalife Doğubayazıt(Doğubeyazıt), Herbalife Eleşkirt, Her

 GÜNE BESLEYİCİ BİR KAHVALTIYLA BAŞLAMAK İÇİN 7 NEDEN

1 TEMEL BESİN MADDELERİNİ ALARAK SAĞLIĞINIZI KORUYUN

İhtiyacınız olan besin maddelerini alarak güne hızlı başlayın! Sağlıklı bir kahvaltı size hem enerji (kalori) sağlar hem de lif, vitaminler ve mineraller gibi vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri almanıza yardımcı olur. Kahvaltı, günlük toplam enerji alımının %15 ila %20’sini sağlamalıdır. Ayrıca unutmayın, mesele kahvaltı yapmak değil, sağlıklı bir kahvaltı yapmaktır.

2 KİLONUZU KONTROL ALTINDA TUTUN

Kahvaltıyı atlamak ya da temel besinler yönünden eksik bir kahvaltı yapmak, günün ilerleyen saatlerinde sağlıksız ve yüksek kalorili yiyeceklere yönelmenize sebep olabilir.

3 KASLARINIZI KORUYUN

Kas kütlesinin artışı ve korunması için protein hayati önemdedir. Vücudunuz bunu sağlamamıza yardımcı olmak için beslenme düzeninizdeki proteini kullanır. Vücudunuz belirli bir miktar proteini yalnızca bir kere kullanabileceği için protein alımınızı gün içine yaymanız gerekir.

4 CİLDİNİZİ BESLEYİN

Güzel bir cilt, iyi bir beslenmeyle içeriden başlar. Su tüketmek ve sağlıklı bir kahvaltının keyfini sürmek, cildinizi temel besin maddeleriyle besler.

5 METABOLİZMANIZI HIZLANDIRIN

Sabahları sağlıklı yiyecekler tüketmek ve gün içerisinde küçük porsiyonlarla beslenmek, enerjinizi dengede tutmanıza ve vücudunuzun en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olur. Yalnızca iki büyük ve ağır öğüne dayanmak, vücudunuzu aşırı zorlar. Eğer üç ana öğün ve iki ara öğünden oluşan bir beslenme düzeniniz varsa kalori alımınızı kontrol etmek kolaylaşır.

6 KONSANTRE OLUN

Kahvaltı ettiğinizde günün geri kalan bölümüne daha iyi ve rahat odaklanırsınız. Ayrıca sabah uyandığınızda sıvı tüketmeyi unutmayın. Sürekli sıvı tüketmek gün boyunca konsantrasyonunuzu korumanıza yardımcı olur.

7 ENERJİNİZİ ARTIRIN

Kahvaltı, vücudunuzun gece boyunca onarım ve yenilenme için kullandığı enerji depolarınızı yeniden doldurmanıza yardımcı olur. Vitamin ve mineraller de yorgunluğun azaltılmasına yardımcı olur. Yani, sağlıklı bir kahvaltı, sabah ile öğlen arasında sağlıklı bir geçiş sağlar.

Etiketler: herbalife, saglikli kahvaltı, herbalife shake,
Aralık 05, 2018
Listeye dön